2.-3.11. 2023 - Seminář APV  - Hotel Pramen - Praha 

Seminář je primárně zaměřen na zdraví včel, Mgr. Danihlík zhodnotí úhynovou zimu a bude se snažit  hledat příčiny.  Sršeň asijká je už v Maďarsku. Asi víte, že byly v rámci SZP 2023-27 vyhlášeny programy pro dotace na stavby, auta, linky. Ing. Tabery z MZe nás bude o tomto informovat. Možná jste testovali přípravky - antivirotika na kterých pracuje RNDr. Krejčí z Jihočeské univerzity.

Návrat k přírodě, případně "ke kořenům" je trendem posledních let. Hledáme pro  sebe a své děti zdravé potraviny, nápoje, preferujeme přírodní materiály, stavíme nízkoenergetické domy apod. Jednou z vyhledávaných potravin je med. Po řadě afér s kvalitou a původem medu si mnozí spotřebitelé hledají "svého" včelaře nebo si včely pořizují. Včelařit  pro  radost a svůj med je jistě ušlechtilá činnost, ale bez základních znalostí dojde často ke zklamání. Mnozí při práci ve včelách zjistí rozdíl mezi představou a realitou. Ve snaze předejít rozladění budoucích včelařů přicházíme výukovým projektem "Včelařem na zkoušku" a možná včelaření propadnete na zbytek života.

Pro nadcházející včelařský rok přinášíme ucelený soubor kurzů a přednášek pro včelaře. Kurzy jsou určeny pro všechny skupiny včelařů od zájemců o včelaření (budoucích včelařů) přes začátečníky až po pokročilé včelaře, všichni na našich seminářích najdou něco nového.