Návrat k přírodě, případně "ke kořenům" je trendem posledních let. Hledáme pro  sebe a své děti zdravé potraviny, nápoje, preferujeme přírodní materiály, stavíme nízkoenergetické domy apod. Jednou z vyhledávaných potravin je med. Po řadě afér s kvalitou a původem medu si mnozí spotřebitelé hledají "svého" včelaře nebo si včely pořizují. Včelařit  pro  radost a svůj med je jistě ušlechtilá činnost, ale bez základních znalostí dojde často ke zklamání. Mnozí při práci ve včelách zjistí rozdíl mezi představou a realitou. Ve snaze předejít rozladění budoucích včelařů přicházíme výukovým projektem "Včelařem na zkoušku" a možná včelaření propadnete na zbytek života.

Náš projekt nabízí zájemcům seznámení s včelařením "na živo, v doprovodu zkušeného včelaře získáte základní zkušenosti a praxi. Nabízíme jednodenní setkání se včelami, ale též i celoroční  variantu.

  • Chcete mít vlastní med?
  • Zajímá vás práce včelaře?

"Včelařem na zkoušku" je akce pro vás.

Na včelí farmě Smržov budoucí nebo začínající včelař absolvuje své první včelařské krůčky ve včelařském provozu společně s místním včelmistrem. Od zájemce se očekává alespoň jednou za měsíc aktivní účast při ošetřování včel a ostatních pracích během včelařského roku. Od svého patrona se  dozvíte vše potřebné pro chov. Současně s praxí můžete získávat informace a znalosti i prostřednictvím včelařských kurzů. Každý uchazeč projde s námi včelařským rokem, a učí se ošetřování včelstev, práci s medníky, tvorbu oddělků, odběr medu a jeho zpracování, seznámí se problematikou léčení, ale i přípravou úlů, stloukáním rámků, prací s voskem... Ať už se po ukončení roku rozhodne pro včelařství nebo ne, neodejde s prázdnou.

Proč  "Na zkoušku" ?

  • Smyslem projektu je nabídnout možnost získávat svůj vlastní kvalitní med a dozvědět se více o životě včel.
  • Neřešíte čas, infrastrukturu, znalosti, prostory a v neposlední řadě ani finance před definitivním rozhodnutím

Co za to?

  • „Vlastní med s totální kontrolou původu a zpracování dává 100 % jistotu kvality a bez obav o čistotu medu,”

Účast v projektu stojí 2950 Kč za rok. Očekává se, že se budete cca jednou za měsíc aktivně účastnit opečovávání včel. Odměnou vám bude vlastnoručně sklizený medu stočený do sklenic s vlastní etiketou. (5 kg) nebo vlastnoručně vytvořený oddělek jako základ včelařského chovu. 

Ve variantě "Jeden den včelařem" - strávíte na včelnici a jejím okolí jeden den, (odpoledne - několik hodin).

Formulář pro přihlášky

Dotazy na mail e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.    - uveďte prosím svoje telefonní číslo zavoláme vám.