Používáme více typů rámkových měr 39*n a již několik rešíme vhodný plemenáč. Pro náš chov jsme si proto vyvinuli univerzální  plemenáč vhodný  pro všechny typy. Náš  plemenáč je styrodurová skládačka s falcovanými spoji. Složit jej dokáže každá šikovná včelařka nebo i méně šikovný včelař :-).

Tento nový  plemenáč je určen pro všechny rámkové míry rozměru  39*. Největší použitelná je 39*34,7 cm  a všechny menší (39*30; 27,5; 24...).

Plemenáč

Máme s ním velmi dobré zkušenosti a dokonce je možno vnich i zimovat oddělky (pokud máte rámky alespoň 39*27,5 nebo větší). Větrání  úlu je řešeno  otvorem ve dně umístěným mimo podélnou osu a větracími otvory v zadní stěně. Prohloubení ve víku umožňuje pohodlné jarní podávání těsta. Konstrukce s využitím falců dobře utěsňuje spoje. Dva česnové uzávěry na přední stěně umožňují regulovat průchod včel. Pokud budete využívat  plemenáč jako oplodňáček, pak lze upravit velikost česna i zabránění výletu matky určenépro inseminaci. Plemenáč se dá doplnit i plechovým víkem.

Do prodeje bude uvolněn v pondělí 20.6. 2016

Cena skládačky je  750 Kč.

Cena sestaveného  kompletu 850 Kč.

Při  nákupu plechového víka současně s plemenáčem + 140 Kč

Dodává Včelí farma Smržov, Smržov 60, 463 43 Český Dub (e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. )